• Szybka wysyłka
  • 60-dniowe prawo zwrotu
  • Obsługa klienta przez eksperta Fiata

Od mechanika hobbysty do dobrze prosperującej hurtowni samochodowych części zamiennych

To, co zaczęło się ponad 30 lat temu jako jednoosobowa działalność gospodarcza "Axel Augustin" z miłości do zabytkowych samochodów marki Fiat, obecnie przekształciło się w hurtownię części samochodowych specjalizującą się w Grupie Fiat. Nasza rodzinna firma znajduje się w drugim pokoleniu na powierzchni 12 000 m² na dalekiej północy Niemiec.
Posiadając w magazynie ponad 35 000 różnych oryginalnych i identyfikacyjnych części zamiennych, Grupa Augustin stała się profesjonalnym i kompetentnym partnerem dla hurtowni, warsztatów i miłośników marki Fiat. Nasi klienci doceniają nasze know-how i sprawdzoną jakość naszych części samochodowych.
Posiadamy certyfikat!

W 2020 r. z powodzeniem zakończyliśmy proces certyfikacji w zakresie "Zakupu, magazynowania i sprzedaży samochodowych części zamiennych". Od tego czasu jesteśmy dumni z posiadania pieczęci DEKRA dla ISO 9001:2015.


 Tutaj można zobaczyć nasz certyfikat ISO.

DEKRA ISO 9001

 

Jak to się wtedy wszystko zaczęło?

Kamień węgielny pod identyfikację z marką samochodową Fiat został położony w 1975 roku, kiedy to założyciel naszej firmy Axel Augustin rozpoczął praktykę w firmie Fiat. Oprócz pracy w charakterze mistrza mechanika w warsztacie Fiata, restaurował swojego Spidera. Ponieważ już od 1980 r. bardzo trudno było zdobyć blachy i części zamienne do tego modelu, szukał odpowiedniego dostawcy. Wkrótce udało się go znaleźć i nic już nie stało na przeszkodzie, aby go odrestaurować. Inni kierowcy Spiderów szybko dowiedzieli się o Axelu, ponieważ ich ukochane samochody również wymagały naprawy lub odrestaurowania. W końcu ta praca na pół etatu pochłaniała tak dużo czasu, że w 1992 r. Axel Augustin zrezygnował z głównej pracy jako mechanik. Zapotrzebowanie na części zamienne stale rosło, a w 1997 r. wzrosło jeszcze bardziej dzięki profesjonalnej sprzedaży.
Początkowo sprzedawał tylko części zamienne do Spidera, ale stopniowo do oferty dołączały kolejne modele. Szczególną uwagę poświęcono także Fiatowi Ducato, który do dziś jest jednym z najważniejszych pojazdów użytkowych na drogach Europy. W tym czasie powstała mała firma dostawcza, która własnymi pojazdami zaopatrywała w części zamienne liczne warsztaty w północnych Niemczech. Koncepcja ta szybko okazała się sukcesem. Wkrótce podjęto również dalekie trasy do Włoch, aby zaopatrywać się w części zamienne i sprzedawać je na niemieckim rynku krajowym. W związku z rozwojem firmy zaczęło brakować miejsca i po 7 latach zarządzania z własnego gospodarstwa musiała powstać nowa siedziba firmy.
Pierwsza przeprowadzka miała miejsce w 2004 roku. Nową siedzibą był stary budynek banku, do którego dobudowano magazyn. Dostępna teraz przestrzeń przyniosła dalszy rozwój. Można było rozszerzyć asortyment i zaopatrywać większą liczbę klientów. Rok 2010 był ważnym rokiem dla Axela Augustina. Wraz z najstarszym synem Patrickiem, który odbył praktykę w zawodzie spedytora i miał za sobą kilka lat doświadczenia zawodowego, firma znalazła nowego, wykwalifikowanego pracownika, który bardzo ją wzbogacił. Teraz wydarzenia dobiegły końca. W 2012 roku konieczna była dalsza rozbudowa. Rozpoczęto budowę budynku biurowego z magazynem na terenie przemysłowym Handewitter. Z początkowej działalności związanej z częściami zamiennymi do pająków powstała firma Augustin Group GmbH & Co. KG. Strategia przedsiębiorczości przekształciła się w udany model, dzięki czemu nastąpiła dalsza ekspansja. Po pierwszym dużym magazynie powstał drugi. W 2018 r. dobudowano kolejną halę i nowoczesny budynek administracyjny.
Dzisiaj my, Augustin Group, zatrudniająca ponad 100 pracowników i dysponująca powierzchnią 12 000 m², jesteśmy jednym z największych niezależnych dealerów części zamiennych FIAT w Europie. Od pojedynczych elementów zaciskowych, przez sprzęgła i reflektory, po kompletne silniki - obecnie wysyłamy części zamienne do kraju i za granicę.